Trądzik jest chorobą o dobrze poznanej etiologii, a znajomość jego przyczyn daje duże szanse na wdrożenie skutecznej terapii

    Pewne postacie zmian skórnych można leczyć hormonalnie co często idzie w parze z antykoncepcją, inne wymagają przyjmowania antybiotyku a zmiany najłagodniejsze a zarazem najczęstsze dają się zwalczyć tzw. dermokosmetykami dostępnymi bez recepty.

Trądzik różowaty choroba XXIw?

   Czy można pokusić się o takie stwierdzenie? Coraz szersze grono ludzi styka styka się z tą chorobą skory. Warto zacząć walczyć wcześniej i zdać o swoją cerę by później zaoszczędzić sobie nieprzyjemności np.: stresu, głupich uwag, blizn. Walczmy z trądzikiem przy pomocy toników antybakteryjnych, maści, antybiotyków itp.

Pryszcze a inaczej krostki to nic innego jak trądzik

     Trądzik jest typową dolegliwością młodych. Kto z nas nie marzy o pięknej cerze bez pryszczy i wągrów? Dzięki nam dowiesz się czegoś więcej o wrogu twojej skóry!

     Trądzik jest bardzo rozpowszechnioną chorobą, w której występują wągry, zaskórniaki, pryszcze i cysty. Jego występowanie jest charakterystyczne głównie dla wieku dojrzewania. Zmiany hormonalne zachodzące w tym okresie powodują powiększenie gruczołów łojowych, wytwarzających oleistą substancję zwaną łojem. Złogi utworzone z łoju, martwych komórek skóry, innych resztek oraz bakterii zatykają pory w skórze, co wywołuje trądzik.

     W wypadku łagodnych i umiarkowanych objawów trądziku zwykle stosuje się preparaty zawierające 2,5-5% nadtlenku benzoilu, dostępne w postaci roztworów, żeli i kremów oczyszczających, również w stężeniu 10-procentowym. Ponieważ nadtlenek benzoilu czasami powoduje podrażnienia skóry, należy go stosować zgodnie z zaleceniami lekarza i w najmniejszym skutecznym stężeniu. Środki wysuszające, np. kwas salicylowy, etanol, tiosiarczan sodu, można stosować łącznie z nadtlenkiem benzoilu lub same. W razie przewlekłego trądziku lekarz przepisuje antybiotyki o działaniu miejscowym, np. maść z erytromycyną lub klindamycyną. jeżeli są nieskuteczne, stosuje się tetracyklinę lub inne doustne antybiotyki.

     Absolutnie nie należy wyciskać krost, gdyż powoduje to zakażenia i powstanie blizn. Skórę trzeba utrzymywać w czystości, ale unikać stosowania środków głęboko oczyszczających oraz nadmiernego jej mycia. Skórę należy myć 2 razy dziennie łagodnym żelem lub pianką. Jeżeli twoja skóra jest bardzo tłusta, użyj wysuszającego mydła, które zawiera nadtlenek benzoilu. nie używaj kremów oczyszczających i innych środków złuszczających, które mogą pogarszać trądzik.

     Stosuj maseczki z borowiny, gliny lub owsianki, aby usunąć ze skóry nadmiar tłuszczu. Nie używaj kremów natłuszczających i balsamów do włosów, myj włosy często. Nos taką fryzurę, by włosy nie opadały na twarz. Stosuj nie natłuszczające podkłady, przygotowane na bazie wody, oraz filtry przeciwsłoneczne.
Google

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z brevoxyl, niszczpryszcz, acne, wdziek, solmed, dermatologia i innych źródeł.